• Lodowisko

• Kolejny tydzień z rzędu klasa 5a wspólnie z klasą 7a i wychowawcami wybrała się na lodowisko do Gliwic. Bawiliśmy się wspaniale! Wszyscy z utęsknieniem czekamy na kolejny rok.

• Pożegnanie karnawału na języku niemieckim

• Nasi uczniowie na zajęciach dodatkowych z języka mniejszości narodowej niemieckiej mieli okazję poznać "na własnej skórze" tradycje związane z karnawałem w Niemczech. Zorganizowaliśmy klasowy pochód w karnawałowych strojach, nie zabrakło cukierków, zgodnie z tradycją, oraz okrzyków "Helau".

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego 2023

• Dziś Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tego powodu w naszej szkole odbyło się głosowanie na najpiękniejsze polskie słowo. Wygrała - jak zawsze - MIŁOŚĆ. Dziękujemy za udział w głosowaniu i życzymy wszystkim dużo miłości!❤

• Sukces naszej poetki

• Natalia Dudek z klasy 8a została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego "Antologia Poezji Dziecięcej i Młodzieżowej", a jej wiersz pt. "Miłość" został wydrukowany w tomiku poetyckim. Cieszymy się i gratulujemy naszej poetce sukcesu!

• Tłusty Czwartek

• Smakowicie było w naszej szkole w Tłusty Czwartek! Wiele klas wspomagało dziś swe wysiłki intelektualne pączkami, przykładowo  - klasa 3b. Niech idzie na zdrowie!

• Sukcesy, sukcesy!

• Miło nam poinformować, że w miejskim konkursie z okazji 100-lecia Zabrza Znani i nieznani naukowcy zabrzańscy III miejsce zdobyła Oliwia Pniewska. Trzy wyróżnienia przyznano uczennicom klas 8: Wiktorii Najdyszak, Hani Leonik i Mai Andrykowskiej.

Bardzo się cieszymy i serdecznie gratulujemy. Organizatorem konkursu była nasza szkoła.

• WIELKA LIGA CZYTELNICZA

• W tym roku szkolnym pięcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w ogólnopolskim konkursie  pod nazwą WIELKA LIGA CZYTELNICZA. Jak się domyślacie, czytali oni zadane lektury, rozwiązywali testy, zdobywali również inne sprawności czytelnicze. Konkurs okazał się być wyjątkowo wymagający!

Z wielką radością informujemy, że uczeń klasy 6a, Patryk Schrammek, przeszedł pomyślnie przez dwa etapy szkolnych kwalifikacji i będzie reprezentował naszą placówkę w etapie powiatowym konkursu. Trzymamy kciuki!

• Sukces Kingi

• Na sam koniec semestru dotarła do nas miła wiadomość, że uczennica klasy 8b, Kinga Cebula, uzyskała I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Językowo-Plastycznym „WEIHNACHTSKARTE” – KARTKA BOŻONARODZENIOWA Z ŻYCZENIAMI W JĘZYKU NIEMIECKIM". Gratulujemy!

• Bal karnawałowy

• Dziś w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla klas I-III, prowadzony przez wodzireja i animatorki zabawy. Każda klasa w swojej sali urządziła kawiarenkę, w której goszczono się podczas przerw w zabawie i odpoczywano. Trudno było rozpoznać uczniów - dzieci miały wspaniałe stroje karnawałowe! Były tańce, zabawy, konkursy z nagrodami. Wybraliśmy króla i królową balu. Przyznane zostały również trzy wyróżnienia. Wybór był niezwykle trudny, bo wszyscy przebrani dołożyli wszelkich starań, by pięknie wyglądać. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody i dyplomy. Taniec, bańki mydlane, balony, wiele dodatkowych konkursów nagrodzonych upominkami i słodyczami - dzieci bawiły się świetnie! Były też zdjęcia robione przez fotografa, które na pewno będą wspaniałą pamiątką z dzisiejszej zabawy. Tak to rytmicznym, tanecznym krokiem klasy młodsze rozpoczęły nowy rok 2023!

• Wizyta w Teatrze Nowym w Zabrzu

• Klasa 3b była dzisiaj w teatrze na przedstawieniu "Opowieść wigilijna". Dzieci były zachwycone niezwykłym klimatem spektaklu. Wróciła atmosfera Bożego Narodzenia, skłaniając do rozmów i zastanowienia nad tym, jak bardzo nasze postępowanie wpływa na innych ludzi, i jak niewiele szczęścia daje bogactwo, gdy się go nie dzieli z innymi. Choć to dopiero trzecia klasa, to dzieci dokładnie zrozumiały przekaz tej historii. Efekty specjalne, kostiumy, muzyka, tańce, scenografia - wszystko na najwyższym poziomie! A widownia wypełniona po brzegi. Cudownie mieć teatr w swoim mieście!

• Zakładki do "Quo vadis"

• Projektując zakładkę do książki, można z powodzeniem utrwalać wiadomości na temat lektury. Klasa 8a stworzyła w ten sposób galerię postaci lektury obowiązkowej "Quo vadis".

• Potrawy w "Panu Tadeuszu"

• Każdy, kto czytał "Pana Tadeusza", wie, że jest on prawdziwą księgą kulinarną, skarbnicą przepisów, nie tylko na czarną polewkę. Uczniowie klasy 8b sfotografowali przysmaki rodem z naszej epopei narodowej. Królowały: bigos, rosół i kawa. Smacznego!