• Szkoły Pełne Talentów 2

• Drodzy Rodzice i Nauczyciele !!!

Już dziś rusza kolejna edycja akcji sklepu Lidl "Szkoły Pełne Talentów 2".

Zachęcam do przekazywania Talenciaków na rzecz SP26. Na pewno zostaną dobrze wykorzystane i przyczynią się do wzbogacenia bazy naszej szkoły.

W zeszłym roku, dzięki Państwu, zebraliśmy 7763 Talenciaki, które wymieniliśmy na następujące nagrody :

chusta animacyjna 7m, drogomierz 100m, grupowy zestaw plastyczny, pakiet 5 gier planszowych dla najmłodszych i pakiet 5 gier dla nieco starszych, zestaw znaczników podłogowych, szachy 20 szt., znaczniki drużynowe rozm. S i M ( 2x20 szt.), 2 zestawy do nauki geometrii, 3 mikroskopy.

Wierzę, że i w tym roku akcja będzie równie udana, bogata w Talenciaki a następnie w nagrody, które służyć będą uczniom SP26 w Zabrzu !!!

Talenciaki można samodzielnie przypisać do konta naszej szkoły albo przynieść i wrzucić do skrzynki lub przekazać wychowawcy.

Jeszcze raz zachęcam do udziału w akcji !!!

Koordynator akcji w szkole - mgr Aleksandra Ogure

• Lista podręczników do religii na rok szkolny 2023/2024

•

Klasa I - Pan Bóg naszym Ojcem.  Wydawnictwo św. Wojciecha, część I i II. Jest to podręcznik z ćwiczeniami.

Klasa II - Chcemy poznać Pana Jezusa. Wydawnictwo św. Wojciecha, część I i II. Jest to podręcznik z ćwiczeniami.

Klasa III - Pan Jezus nas karmi. Wydawnictwo św. Wojciecha, część I i II. Jest to podręcznik z ćwiczeniami

Klasa IV - Pan Jezus jest naszym życiem. Wydawnictwo św. Wojciecha, część I i II. Jest to podręcznik z ćwiczeniami

Klasa V - Bóg szuka człowieka. Wydawnictwo św. Wojciecha, część I i II. Jest to podręcznik z ćwiczeniami

Klasa VI - Jezus nas zbawia. Wydawnictwo św. Wojciecha, część I i II. Jest to podręcznik z ćwiczeniami

Klasa VII - Bóg wskazuje nam drogę. Wydawnictwo św. Wojciecha, część I i II. Jest to podręcznik z ćwiczeniami

Klasa VIII - Mocą Ducha świętego zmieniamy świat. Wydawnictwo św. Wojciecha, część I i II. Jest to podręcznik z ćwiczeniami

• Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2022/2023

• Uroczystą akademią zakończyliśmy rok szkolny 2022/2023 oraz pożegnaliśmy dwie wyjątkowe dla naszej szkoły Osoby, które przechodzą na emeryturę: Panią Barbarę Broszko, wieloletniego nauczyciela matematyki i wychowowczynię wielu pokoleń uczniów, oraz naszą kochaną Panią Dyrektor, Eleonorę Kaczorowską. "Słowa nie wypowiedzą tego, co chcemy w tej szczególnej chwili wyrazić" - powiedziała Pani Wicedyrektor, Mariola Jamróz, we wzruszającym przemówieniu pożegnalnym. Bo jak pożegnać Człowieka, który cały był Szkołą?... Mimo wszystko próbowaliśmy to uczynić - Samorząd Uczniowski, Rada Rodziców, samorządy klasowe, rodzice, uczniowie, nauczyciele... Pani Dyrektor - z serca dziękujemy! ❤️ Dziękujemy również Pani Barbarze Broszko za wiele owocnych lat pracy na rzecz naszej szkoły. Zostajecie w naszych sercach! ❤️❤️

• Pożegnanie klas ósmych

• "Nic dwa razy się nie zdarza".... Akademią, której mottem były słowa naszej noblistki, Wisławy Szymborskej, pożegnaliśmy dziś klasy ósme. Dziękujemy Wam, Ósmoklasiści, za Wasz optymizm, niesmawotą energię i radość istnienia. Rozsławiajcie imię naszej Szkoły tam, gdzie za chwilę pośle Was los. Powodzenia!

• Konkurs "Rosnę zdrowo"

• W ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł w naszej szkole zorganizowany został ogólnopolski konkurs plastyczno-literacki „Rosnę zdrowo”. Przedstawiamy bardzo inspirujące prace naszych uczniów, zachęcające do zdrowego stylu życia.

Prace zostały wysłane do siedziby organizatorów konkursu do Poznania. Rozstrzygniecie konkursu nastąpi jesienią :)

• Szkolenie na mediatorów rówieśniczych

• Tuż przed wakacjami 9 uczniów z klas Va i VIa rozpoczęło szkolenie na mediatorów rówieśniczych. Podczas szkolenia uczniowie integrowali się i uczyli współpracy. Mieli też okazję poznać się i porozmawiać z grupą obecnych mediatorów, którzy bardzo chętnie podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem. Kandydaci na mediatorów dowiedzieli się, jakie cechy powinien mieć i kim jest mediator oraz jakie zasady obowiązują podczas mediacji. Omawiano zjawisko konfliktu oraz rozmawiano o tym, czego najczęściej dotyczą kłótnie oraz jak rozwija się spirala konfliktu. Wspólnie omówiono koło konfliktów Moore’a, a następnie uczniowie diagnozowali swój indywidualny styl rozwiazywania konfliktów przy pomocy testu Kilmana. Czas szkolenia minął bardzo szybko w miłej i przyjaznej atmosferze. We wrześniu ciąg dalszy szkolenia, a  po jego ukończeniu w przyszłym roku szkolnym nowi uczniowie dołączą do grupy naszych szkolnych mediatorów rówieśniczych. Trzymajmy kciuki za wytrwałość przyszłych mediatorów 😊

• Czytanie jest OK!

• Test na zwiadowcę zaliczyli w 6a wszyscy! FILP, SZYMON I PATRYK są wielkimi fanami serii książek Johna Flanagana. Uczniowie przygotowali zajęcia poświęcone pierwszej powieści z cyklu "Zwiadowcy". Wcielili się w rolę nauczycieli i przeprowadzili dwie lekcje, podczas których systematycznie został omówiony świat przedstawiony lektury. Na deser - gra terenowa w oparciu o lekturę. Brawo chłopcy! Brawo 6a!

• Wycieczka do Będzina

• Uczniowie klas 8 wzięli udział w warsztatach regionalnych w LO im. Mikołaja Kopernika w Będzinie. Po nich nauczyciel historii, dr Dariusz Majchrzak, oprowadził ich po Będzinie i przybliżył historię miasta i mieszkańców. Ósmoklasiści zwiedzili szkołę, a także zapoznali się z archiwaliami tego 120-letniego liceum.