• Matematyka inaczej

• Matematyka inaczej! Uczniowie klas ósmych na lekcji matematyki dotyczącej graniastosłupów zbudowali modele graniastosłupów przy użyciu różnego typu klocków. Przyjemne z pożytecznym. 🙂

• Z wizytą w Teatrze Nowym

• W czwartek 23 lutego klasy I-III wybrały się do Teatru Nowego na przedstawienie "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek". Spektakl był fantastyczny! Doskonale oddawał treść książki, której jest adaptacją. Rytmiczna muzyka, efekty, kostiumy, scenografia, dynamika sprawiły, że dzieci żywo reagowały, a brawom nie było końca! Pogoda tego dnia dopisała, więc dzień był niezwykle udany. Szczerze polecamy przedstawienie, nie tylko dzieciom!

• Lekturowe ikonki

• Pudełka po zapałkach mogą okazać się naprawdę przydatne w pracy z lekturą obowiązkową! Klasa 8b wykorzystała je jako "opakowania" na ikonki do lektury "Quo vadis", aby wyrazić symbolikę tej wybitnej powieści.

• Kicaj zdrowo!

• Przedstawiciele klasy pierwszej wzięli udział w podsumowaniu XIV edycji programu profilaktycznego „Kicaj zdrowo!”. Tegoroczne hasło przewodnie: Stop używkom! Uczniowie po zajęciach na temat prowadzenia zdrowego trybu życia wolnego od nikotyny, alkoholu czy dopalaczy wykonali prace techniką zentangle, które dziś zaprezentowali.

• 1,5% podatku

• Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku naszej szkole! Identyfikator, który należy podać w zeznaniu podatkowym, to: 110 739. Dziękujemy za wsparcie! ❤

• Lodowisko

• Kolejny tydzień z rzędu klasa 5a wspólnie z klasą 7a i wychowawcami wybrała się na lodowisko do Gliwic. Bawiliśmy się wspaniale! Wszyscy z utęsknieniem czekamy na kolejny rok.

• Pożegnanie karnawału na języku niemieckim

• Nasi uczniowie na zajęciach dodatkowych z języka mniejszości narodowej niemieckiej mieli okazję poznać "na własnej skórze" tradycje związane z karnawałem w Niemczech. Zorganizowaliśmy klasowy pochód w karnawałowych strojach, nie zabrakło cukierków, zgodnie z tradycją, oraz okrzyków "Helau".

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego 2023

• Dziś Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tego powodu w naszej szkole odbyło się głosowanie na najpiękniejsze polskie słowo. Wygrała - jak zawsze - MIŁOŚĆ. Dziękujemy za udział w głosowaniu i życzymy wszystkim dużo miłości!❤

• Sukces naszej poetki

• Natalia Dudek z klasy 8a została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego "Antologia Poezji Dziecięcej i Młodzieżowej", a jej wiersz pt. "Miłość" został wydrukowany w tomiku poetyckim. Cieszymy się i gratulujemy naszej poetce sukcesu!

• Tłusty Czwartek

• Smakowicie było w naszej szkole w Tłusty Czwartek! Wiele klas wspomagało dziś swe wysiłki intelektualne pączkami, przykładowo  - klasa 3b. Niech idzie na zdrowie!

• Sukcesy, sukcesy!

• Miło nam poinformować, że w miejskim konkursie z okazji 100-lecia Zabrza Znani i nieznani naukowcy zabrzańscy III miejsce zdobyła Oliwia Pniewska. Trzy wyróżnienia przyznano uczennicom klas 8: Wiktorii Najdyszak, Hani Leonik i Mai Andrykowskiej.

Bardzo się cieszymy i serdecznie gratulujemy. Organizatorem konkursu była nasza szkoła.