• Zwycięskie prace

• W ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych odbył się konkurs plastyczny pod hasłem: Dlaczego warto uczyć się języków obcych? Wasze prace prezentowały się tak:

Na szkolnym korytarzu można je podziwiać na żywo :)

Dziękujemy za udział i gratulujemy pomysłów!

• Europejski Dzień Języków Obcych

• W tym tygodniu świętowaliśmy Europejski Dzień Języków Obcych . Tyle się działo! Klasy starsze przygotowały informacje o kilku językach europejskich i zaprezentowały je przed swoimi klasami, a młodsi uczniowie malowali flagi na szkolnych chodnikach. Podczas lekcji rozmawialiśmy o zaletach płynących z nauki języków obcych i zachwycaliśmy się brzmieniem mniej popularnych języków. Na przerwach pozowaliśmy w fotobudce i malowaliśmy twarze.

Serdecznie dziękujemy za Waszą pracę i aktywność:

To był bardzo europejski dzień 😀

• Nie ciep, jak leci. Dziel śmieci!

• Wraz z nowym rokiem szkolnym ruszyła kolejna zbiórka elektrośmieci w ramach X edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego -„Elektrośmieci oddajesz -nagrody dostajesz”. W roku szkolnym 2021/22 udało nam się wspólnie zebrać w szkole 452kg baterii i innych elektrośmieci, w ubiegłym roku szkolnym było to już 580kg. A jaki będzie ten rok? Wierzę, że wyjątkowy, bo jubileuszowy, dlatego zachęcam wszystkich uczniów, rodziców i sympatyków naszej Szkoły do udziału w akcji. Szczegóły oraz informacje o tym, co zbieramy, na stronie https://konkurs.enviropol.pl/

• SKARBNIKOWE GODY

• Wzięliśmy udział w barwnym pochodzie z okazji Skarbnikowych Godów. Mimo niepogody humory nam dopisywały!

• Bezpieczeństwo najważniejsze!

• 6 września uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu z policją. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego rozmawiali z dziećmi na temat bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Policjanci z każdą z klas rozmawiali indywidualnie, więc dzieci miały możliwość aktywnego uczestnictwa w spotkaniu.

• POLSKI z KLASĄ

• Uwaga📢 Startujemy z kampanią promocyjną naszego projektu POLSKI z KLASĄ w DZIELNICOWYM BUDŻECIE OBYWATELSKIM. Walczymy o nową klasopracownię za duże pieniądze 🙃. Prosimy wszystkich o głosy na projekt P0067❗️ Głosowanie rusza już 11.09 Prosimy o Twój głos i głosy bliskich Ci zabrzan❤️❤️❤️Przypominamy, że głosować na nasz projekt może każdy mieszkaniec Zabrza.  Dziękujemy!

• Powitanie nowego roku szkolnego za nami!

• Dziś zabrzmiał pierwszy dzwonek roku szkolnego 2023/2024! Wprawdzie ze sceny, w przedstawieniu przygotowanym przez klasę Vb, ale wszyscy poczuli, że czas wakacji definitywnie minął.

W tym roku witamy w naszej szkole nie tylko pierwszoklasistów, ale i Panią Dyrektor Sylwię Kot. Uczniom życzymy niezapomnianych chwil w ich właśnie rozpoczętej przygodzie, a Pani Dyrektor sukcesów i satysfakcji z podejmowanych wyzwań.

Uczniom, rodzicom i nauczycielom - wielu powodów do uśmiechu, entuzjazmu i zapału do pracy co najmniej do 21. czerwca 2024r.

• Szkoły Pełne Talentów 2

• Drodzy Rodzice i Nauczyciele !!!

Już dziś rusza kolejna edycja akcji sklepu Lidl "Szkoły Pełne Talentów 2".

Zachęcam do przekazywania Talenciaków na rzecz SP26. Na pewno zostaną dobrze wykorzystane i przyczynią się do wzbogacenia bazy naszej szkoły.

W zeszłym roku, dzięki Państwu, zebraliśmy 7763 Talenciaki, które wymieniliśmy na następujące nagrody :

chusta animacyjna 7m, drogomierz 100m, grupowy zestaw plastyczny, pakiet 5 gier planszowych dla najmłodszych i pakiet 5 gier dla nieco starszych, zestaw znaczników podłogowych, szachy 20 szt., znaczniki drużynowe rozm. S i M ( 2x20 szt.), 2 zestawy do nauki geometrii, 3 mikroskopy.

Wierzę, że i w tym roku akcja będzie równie udana, bogata w Talenciaki a następnie w nagrody, które służyć będą uczniom SP26 w Zabrzu !!!

Talenciaki można samodzielnie przypisać do konta naszej szkoły albo przynieść i wrzucić do skrzynki lub przekazać wychowawcy.

Jeszcze raz zachęcam do udziału w akcji !!!

Koordynator akcji w szkole - mgr Aleksandra Ogure