• Nasza szkoła we współpracy z Fundacją Twój Everest przystąpiła do projektu mającego na celu stworzenie u nas w szkole Centrum Mediacji Rówieśniczych.

Trzech nauczycieli zostało przeszkolonych i uzyskało Certyfikat Mediatora Szkolnego. Ponadto całe Grono Pedagogiczne odbyło szkolenie z zakresu mediacji.

Wśród uczniów zostali wyłonieni mediatorzy, którzy po przeszkoleniu i z odpowiednim wsparciem mediatora szkolnego, p. Wandy Orzechowskiej, będą starali się stwarzać skonfliktowanym rówieśnikom szansę na samodzielne rozwiązanie ich sporu w formie polubownego porozumienia.

Liczymy, że mediacje w naszej szkole pomogą dzieciom rozwijać umiejętność konstruktywnego podejścia do konfliktów, w tym myślenia o konflikcie w kategorii problemu do rozwiązania, co w dalszej perspektywie sprzyja tworzeniu bezpiecznej i przyjaznej szkoły oraz służy wzmacnianiu kompetencji społecznych wśród dzieci.

- pani Wanda Orzechowska

- pani Małgorzata Guzek

- pani Anna Krotofil

- pani Marta Szczurek

• Kącik mediacyjny

• W naszej szkole powstał kącik mediacyjny. Mieści się na drugim piętrze na końcu korytarza. Codziennie po trzeciej lekcji na przerwie pełniony jest tam dyżur mediacyjny, podczas którego można skorzystać z pomocy naszych mediatorów rówieśniczych. Można też skorzystać z tego miejsca w każdym dowolnym momencie, jeśli chce się z kimś spokojnie porozmawiać. Serdecznie zapraszamy!