• Wyniki konkursu na kalendarz adwentowy

• Szkolny konkurs na najpiękniejszy samodzielnie wykonany kalendarz adwentowy z niemieckim słownictwem rozstrzygnięty! Zwycięzcą została Karolina Lewandowska z klasy 4b. Serdecznie gratulujemy!

• Lapbooki klasy 8b

• Jakie znaczenie ma dla nas, Polaków, dzieło Adama Mickiewicza "Pan Tadeusz"? Na to pytanie odpowiadała klasa 8b w formie lapbooków. Powstały interesujące, warte obejrzenia prace.

• Projekt klasy 5a

• Klasa 5a wykonała projekty szafy z lektury "Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa", wykazując się przy tym dużą pomysłowością i wyjątkową starannością. Wystawkę prac można podziwiać na pierwszym piętrze, do czego zachęcamy.

• Sukces Kasi

• Nasi uczniowie brali udział w VIII Międzyszkolnym Konkursie Plastyczno-Językowym  "Legenda o św. Marcinie". Znamy już wyniki!

Katarzyna Kalka z klasy 8b zdobyła III miejsce!!!

Serdecznie gratulujemy.

• II miejsce Maksymiliana w ogólnopolskim konkursie literackim

• Z radością informujemy, że Maksymilian Orzechowski, uczeń klasy 7a, zajął drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie literackim pt. "Oczami naszych pradziadków". Konkurs został zorganizowany przez Górnośląski Park Etnograficzny i tam też odbyło się wręcznie nagród uczestnikom.

Gratulacje!

• My się zimy nie boimy!

• My się zimy nie boimy! Korzystając z pięknej zimowej aury klasa 3a postanowiła na chwilę opuścić szkolne mury, by nacieszyć się zimą.

• Kiermasz świąteczny na bis!

• Uczniowie klasy 8b postanowili osłodzić nam życie i przygotowali świąteczne stoiska kiermaszowe, na których można było zakupić pyszne wypieki oraz wspaniałe ozdoby. Warto dodać, że przepiękne stroiki zostały wykonane przez uczennice i uczniów 8b podczas "nocki w szkole". Dziękujemy!

• Na podium

• Dziesięcioro uczniów klas ósmych wzięło udział w XII finale konkursu "Przeglądu Młodych Techników". Nasi uczniowie zajęli trzy pierwsze miejsca. 1 miejsce zdobył Lesiuk Wojciech, 2 miejsce - Aleksandra Czabańska i 3 miejsce - Jakub Nowak

Gratulacje!

• Wspaniały konkurs!

• Z okazji 100-lecia naszego miasta w szkole został ogłoszony konkurs plastyczny "Banknot lub moneta z Zabrzem w tle". Po niełatwych obradach jury wyłoniono laureatów. W klasach 1-3 przyznano dwa pierwsze miejsca Wiktorowi Gemuli z klasy I a oraz Szymonowi Lesiukowi z klasy III a. Natomiast w klasach starszych zwycięzcą został Jakub Nowak z klasy VIII b. Ogółem dyplomami i nagrodami rzeczowymi nagrodzono 16 uczniów, wszystkim gratulujemy. Poniżej nagrodzone prace.

• Podarunki już gotowe

•

Podarunki dla małych pacjentów Oddziału Onkologii i Hematologii w Zabrzu są gotowe do drogi. Upominki jeszcze w tym tygodniu trafią do dzieci. Dziękujemy naszym wolontariuszom za to, że w sobotnie przedpołudnie pomogli nam pakować prezenty.

• Sukces w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł

• Miło nam poinformować, że uczennica klasy 2a Zofia Kłaczka oraz uczeń klasy 6a Adam Wróbel zostali laureatami ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Nie czas na nudę” zorganizowanego w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł.

Uczniowie naszej Szkoły od 2007 roku uczestniczą w ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Celem kampanii jest promowanie konstruktywnych postaw, zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla dzieci zachowań prospołecznych, jako alternatywy wobec wielu patologii, szczególnie picia alkoholu, zażywania narkotyków oraz stosowania przemocy. Co roku w naszej szkole w ramach kampanii organizowane są konkursy, zajęcia warsztatowe oraz różne przedsięwzięcia o tematyce profilaktycznej.

• Świąteczna nocka

• Nocka w szkole - dlaczego nie? Klasa 8b również  spędziła noc w szkole pod hasłem "Nocka świąteczna". Pierwszym etapem było dekorowanie pierniczków i ich pakowanie, następnie było robienie i zdobienie  stroików świątecznych. Pierniczki i stroiki będą sprzedawane na kiermaszu w szkole w dniu 13 grudnia. Były również smażenie i konsumpcja naleśników oraz czas na gry planszowe i filmy o tematyce świątecznej. To będzie niezapomniana nocka!

• Noc w szkole

• Cóż to była za noc! Klasy 3a i 3b spędziły ją w szkole. Były: zajęcia w sali gimnastycznej ⛹️, kolacja 🍕, prace plastyczne ⭐️, zwiedzanie szkoły nocą 🔦, turniej rycerski o rękę królewny 💓, czytanie przed snem 📖 i film 🖥 wraz z nieodłącznym popcornem 🍿. A potem sen 🛌 (albo przynajmniej czas snu😉). Zobaczcie: