• Występ grupy Studio Carnaval

• Grupa artystyczna Studio Carnaval zachwyciła nas dziś swoim występem! Mogliśmy zobaczyć w akcji m.in. człowieka sprężynę, piękną Jasmin i klauna Igora. Zabawa była przednia!

• Kącik mediacyjny

• W naszej szkole powstał kącik mediacyjny. Mieści się na drugim piętrze na końcu korytarza. Codziennie po trzeciej lekcji na przerwie pełniony jest tam dyżur mediacyjny, podczas którego można skorzystać z pomocy naszych mediatorów rówieśniczych. Można też skorzystać z tego miejsca w każdym dowolnym momencie, jeśli chce się z kimś spokojnie porozmawiać. Serdecznie zapraszamy!

• Impresje baletowe

• Nasza szkoła - reprezentowana przez liczne grono uczniów klas III-VIII - brała udział w konkursie plastycznym Impresje Baletowe w Młodzieżowym Domu Kultury w Zabrzu. Zaprezentowaliśmy się - jak zwykle - fantastycznie!

• Pasje / Passion / Leidenschaften

• Miło nam poinformować, że uczennica klasy VIIIa Julia Bazylczuk zajęła II miejsce w I Wojewódzkim Konkursie Plastyczno - Językowym!

Julka przygotowała książkę o swoich pasjach, które opisała po angielsku i niemiecku, a podczas finału  konkursu zaprezentowała swoją pracę. Serdecznie gratulujemy i życzymy Julii, żeby zawsze robiła to, co kocha!

• U nos w Mikulach

• 23 listopada w MDK w Mikulczycach odbyła się coroczna gala "U nas w Mikulach" . Na scenie prezentowali swoje umiejętności przedszkolacy oraz uczniowie wszystkich mikulczyckich szkół i przedszkoli. Naszą szkołę z dumą reprezentowała Oliwia z klasy IVa oraz Marcel i Piotrek z klasy IIIa. Gratulujemy im udanego występu tym bardziej, że trema mogła być duża z uwagi na ogrom widzów oraz gościa honorowego, którym była pani Prezydent Małgorzata Mańka-Szulik. Tym spotkaniem mieszkańcy uczcili 100-lecie naszego miasta.

• Prawa dziecka

• 20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.

Z tej okazji klasa 4a przygotowała przedstawienie, w którym prawa dziecka odgrywały główną rolę! Aktorzy zadbali o to, aby prawa Kopciuszka, księżniczki na ziarnku grochu i Czerwonego Kapturka były respektowane, a dzięki temu ich historie skończyły się zupełnie inaczej.

• Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w 8b

• Z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka klasa 8b przygotowała dziś, czyli 21 listopada, prace plastyczne na ten ważny temat. Efektem pracy uczniów jest gazetka ścienna. 🙂

• Wizyta w Muzeum Auschwitz-Birkenau

• "Ludzie ludziom zgotowali ten los"... Ósmoklasiści mogli dziś pojąć grozę tych słów, zwiedzając Muzeum Auschwitz-Birkenau. Cisza, powaga, szacunek. Zrozumienie dla bezmiaru ludzkiego cierpienia. Zdumienie złem, do którego zdolny jest człowiek. Ta lekcja pozostanie z nami na zawsze.

• Jesteśmy w rodzinie zabrzańskich matematyków

• Możemy być dumni. Uczeń klasy 6 Filip Steuer zdobył zaszczytne II miejsce  ( w kategorii klas 6 ) w Miejskim Konkursie Matematycznym „100 zadań na 100-lecie Zabrza”, który był objęty Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Zabrze Małgorzaty Mańki-Szulik. Uroczystość wręczania wspaniałych nagród odbyła się w Zespole Szkół Katolickich. Całą rodzi zabrzańskich matematyków Pani Prezydent zaprosiła w pierwszy dzień wiosny do kopalni Guido.

• W trosce o zdrowie

• Wczoraj nasi uczniowie poszerzali swoją wiedzę na temat higieny i ochrony zdrowia w ramach projektu " Szkoła mycia rąk Maxa i Elli". Podczas zajęć dowiedzieli się, czym są mikroorganizmy i jak łatwo i szybko się przenoszą. Poznali kilka przydatnych ciekawostek i nabyli umiejętności pozwalających im chronić siebie i i innych za pomocą prostych czynności .

• Sukces Kuby

• W odpowiedzi na zaproszenie Centrum Kształcenia Ogólnego i Zawodowego w Zabrzu nasza szkoła wzięła udział w wydarzeniu "100 meczy na 100-lecie Zabrza" (rozgrywki tenisa stołowego). Nasz ósmoklasista, Jakub Rogala, okazał się jednym z nagrodzonych. Wielkie gratulacje, Kuba! 👏

• Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

• Z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole odbyła się dziś uroczysta akademia. Klasa 5a zaprezentowała montaż słowno-muzyczny pod hasłem "Ta, co nie zginęła". Recytacja i śpiew pomogły nam poczuć piękno i podniosły nastrój naszego najważniejszego święta narodowego. Pamiętajmy, by 11 listopada wywiesić przed naszymi domami flagi! 🇵🇱