• Egzamin ósmoklasisty

• Wszystkim ósmoklasistom życzymy powodzenia na egzaminach z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Trzymamy kciuki!

• Mistrzostwa Zabrza w Orientacji Terenowej

• W czwartek 18 maja w OPP - 3 odbyło się uroczyste podsumowanie  Naszą szkołę reprezentowali zdobywcy medalowych lokat w klasyfikacji indywidualnej : Patryk Schrammek - 3 miejsce kat. M - ID, Maja Mościdło - 2 miejsce kat. K - ID oraz Dominika Nowara - 1 miejsce kat. K - ID.Uczniowie odebrali także dyplomy Drużynowych Mistrzów Zabrza w obydwu kategoriach.Jeszcze raz dziękujemy całym drużynom dziewcząt i chłopców oraz już życzymy sukcesów w przyszłorocznych zawodach!!!

• Warsztaty z architektury

• Roksana, Weronika i Szymon z klasy 6a wzięli udział w zawodach zorganizowanych przez ZBM-TBS, podczas których skonstruowali fantastyczną budowlę z 1000 drewnianych klocków. Podczas imprezy naszej ekipie towarzyszyła studentka Wiktoria, której zawdzięczamy błyskotliwe szkolenie z zakresu podstaw architektury

• Gala wręczenia zaświadczeń laureatom konkursów przedmiotowych

• 17 maja odbyło się uroczyste wręczenie zaświadczeń laureatom konkursów przedmiotowych. Natalia Dudek z klasy 8a również odebrała swoje zaświadczenie jako laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. Uprawnia ją ono do zwolnienia z egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego oraz daje pierwszeństwo w rekrutacji do wybranej szkoły średniej. Serdecznie gratulujemy zarówno jej, jak i Natalii Czernik z 8b, która jest finalistką tego konkursu, przez co zyskuje 7 puntów w rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej.  Brawo, Dziewczyny!

• Życie Marii Curie-Skłodowskiej pod lupą

• W środę 17.05 odbył się szkolny konkurs wiedzy o Marii Skłodowskiej-Curie. Dzięki niemu uczestnicy mogli w ciekawy sposób poszerzyć wiedzę na temat tej wybitnej noblistki. Dowiedzieli się więcej o jej dzieciństwie, rodzinie, wzlotach i upadkach. Na końcu wszyscy otrzymali wspaniałe nagrody! Mamy nadzieję, że wkrótce spotkamy się jeszcze na takim konkursie!

• MAMY PODWÓJNE MISTRZOSTWO ZABRZA!!!

• W sobotę, 13 maja, na terenie parku im. Powstańców Śląskich uczniowie klasy 6a wzięli udział w Mistrzostwach Zabrza w Orientacji Sportowej - Bieg na Orientację.W kategorii K - ID szkołę reprezentowały : Dominika, Maja, Ala, Weronika, Nadia i Małgosia. W kategorii M - ID wystartowali  Patryk, Filip, Szymon i Dawid.Wspaniałe biegi indywidualne przełożyły się na sukces w klasyfikacji drużynowej. Obydwie reprezentacje zwyciężyły w swoich kategoriach zdobywając tytuły Mistrzów Zabrza.Gratulujemy sukcesu i życzymy równie udanych startów w kolejnych mistrzostwach !

• Recepta na zdrowie

• 28 kwietnia oraz 9 maja dzieci z Klubu Wiewiórka kl. 2b oraz dzieci z kl. 2a i 3a wystąpiły w prozdrowotnej inscenizacji pt. "Długie, zdrowe życie". W humorystyczny i brawurowy sposób przedstawiły społeczności szkolnej i zaproszonym gościom receptę na zdrowie. Zebrały dużo pochwał za aktorskie umiejętności. A wszystko po to, byśmy mieli świadomość, że zdrowie w dużej mierze zależy od nas samych.

• Słodki wtorek :)

• 4a zaprasza w najbliższy wtorek na słodki kiermasz. Dostępne będą same smakołyki i do tego w bardzo atrakcyjnych cenach! Czekamy na Was na drugim piętrze od 8:45!

• Sprawdzian kompetencji klas trzecich

• Klasy trzecie przystąpiły dziś do Ogólnopolskiego Testu Kompetencji Trzecioklasisty. Uczniowie podkreślili wagę tego dnia odpowiednim do okazji strojem. Dzień rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu terapeutycznego, którego bohaterem był przesympatyczny Bratek (nie BARTEK). Celem filmu było podniesienie samooceny, wzmocnienie wiary we własne możliwości, wyciszenie lęków i obaw. Dzieci wykonały też kilka prostych ćwiczeń relaksacyjnych, a także masaż dłoni i ramion rozluźniających mięśnie. Film obie klasy obejrzały wspólnie. Potem przeszliśmy do  klas, by rozpocząć pisanie testów z języka polskiego, matematyki i przyrody, oczywiście z przerwami. Po zakończeniu była bajka pt. "O tym, jak ważne jest odczuwanie dumy ze swoich sukcesów". Dzieci wyraziły swoje odczucia (np. ulgę, odprężenie) przy słodkim poczęstunku.

• Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• Dzisiaj uczniowie klasy 5a i 8a zaprezentowali akademię, w czasie której przypomnieli wydarzenia z okresu uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W podniosłej atmosferze przypomnieliśmy sobie ten wzniosły moment naszych dziejów. 🇵🇱