• Dzień Ziemi

• Dzień Ziemi w naszej szkole odbył się w trzech etapach. I tak  17 kwietnia, w poniedziałek, uczniowie  z klas 7-8 wg wyznaczonych godzin przychodzili do sali biologicznej na prelekcję o Ziemi i zagrażającej jej niebezpieczeństwach. Po skończonej prezentacji uczniowie wykonywali plakat „ Jak mogę pomóc Ziemi”.

Natomiast klasy 4-6 dnia 19 kwietnia, w środę,  przyszły do klasy biologicznej również wg wyznaczonych godzin i wzięły udział w pogadance oraz została im pokazana prezentacja dotycząca Dnia Ziemi. Uczniowie Ci mieli za zadanie stworzenie plakatu wraz z obietnicami dla Matki Ziemi.

Ostatnim etapem obchodów Dnia Ziemi był udział klas 1-3 w pogadance oraz uczniowie obejrzeli film. Każda klasa tworzyła wspólnie jedną pracę w formie plakatu, którą następnie wywiesiła przed klasą.

Podsumowanie akcji nastąpiło 26 kwietnia na sali gimnastycznej. Uczniom zostały wręczone dyplomy, nagrody rzeczowe oraz słodycze.

Dziękujemy wszystkim za wspólny udział w obchodach Dnia Ziemi.

• Wizyta w Planetarium

• Obie klasy 8 uczetniczyły w wycieczce dydaktycznej do Planetarium Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika w Śląskim Parku Nauki w Chorzowie. Było to wpaniałe poszerzanie wiedzy i umiejętności z dziedziny astronomii i fizyki.

• Wyjazd szkolnych mediatorów do Gdańska

• Nasi szkolni mediatorzy doskonalą swoje umiejętności w Gdańskim Centrum Mediacji Szkolnej i Rówieśniczej, a przy okazji zwiedzają Trójmiasto i regenerują siły nad morzem. Pozdrowienia znad Bałtyku! 🌊🌤

• Konkurs recytatorski

• Dzisiaj odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Woda w przyrodzie". Dziękujemy uczestnikom za udział i piękną recytację wierszy.

• Sukces w konkursie

• Miło nam poinformować o sukcesie naszych uczniów w miejskim konkursie "Znam św. Jana Pawła II": I miejsce zdobyła Maja Czarnejko, a wyróżnienia: Michalina Kiełkowska i Jakub Jajecznica-Lukosz, uczniowie klas II. Serdecznie gratulujemy! 👏👏👏

• Zajęcia z profilaktyki antyalkoholowej

• 4 i 18 kwietnia uczniowie klas VI–VIII uczestniczyli w rekomendowanym programie profilaktycznym „Debata”. Zajęcia poprowadziła terapeutka uzależnień, pani Aleksandra Siekańska-Kitel. Ogólnym celem programu profilaktycznego „Debata” jest wzmocnienie postaw proabstynenckich u nastolatków stojących przed progiem inicjacji alkoholowej oraz promocja zdrowego stylu życia.

• Szkolne Prezentacje 2023

• Klasy ósme uczestniczyły dziś w XXV Zabrzańskich Targach Edukacji. Uczniowie mieli okazję zapoznania się z ofertą edukacyjną zabrzańskich szkół ponadpodstawowych. Młodzież miała możliwość osobistego kontaktu z nauczycielami oraz uczniami tych placówek.

• Wielkanoc po niemiecku

• Uczniowie z klas 1-6 na zajęciach dodatkowych z języka mniejszości narodowej niemieckiej poznawali zwyczaje i tradycje wielkanocne panujące w Niemczech.

W ciekawej formie uczyli się słownictwa związanego z Wielkanocą, wykonywali kartki świąteczne z życzeniami w języku niemieckim, śpiewali piosenkę o zajączku wielkanocnym, uczyli się także się wierszyka.Za tak owocną pracę zajączek ukrył w klasach słodkie niespodzianki . Szukanie ich sprawiło dzieciom dużo radości. 🐣

• Z tęsknoty za wiosną...

• ...4a wybrała się do Palmiarni Miejskiej w Gliwicach. Rośliny tropikalne, użytkowe, sukulenty i akwaria zachwycały nas pawilon po pawilonie. Kto jeszcze nie był, niech koniecznie się wybierze!