Oto list ministra edukacji i nauki, Przemysława Czarnka, w związku z sytuacją na Ukrainie:
list_ministra_w_zwiazku_z_sytaucja_na_ukrainie.docx
Oto list ministra edukacji i nauki, Przemysława Czarnka, w związku z sytuacją na Ukrainie:
list_ministra_w_zwiazku_z_sytaucja_na_ukrainie.docx
Uczniowie z Ukrainy mają prawo do kontynuowania nauki w polskiej szkole. Dzieci i młodzież w wieku 7-18 lat korzystają z nauki i opieki na takich samych warunkach jak polscy uczniowie. Wystarczy, że rodzice zgłoszą się do danej placówki i wypełnią stosowne dokumenty. W sytuacji, gdy dana szkoła nie będzie dysponowała miejscem dla ukraińskiego ucznia, gmina skieruje go do innej placówki na swoim terenie.
Pamiętamy!
Zobaczcie, kto odwiedził uczniów klasy 5a! Tak, to bohaterowie nieśmiertelnej powieści L.M.Montgomery: Ania Shirley, Maryla Cuthbert, Diana Barry, Mateusz Cuthbert i Glibert Blythe.
Opowiedzili nam co nieco o sobie oraz o pięknym Zielonym Wzgórzu. Było wspaniale!
21 lutego to Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.
W tym roku nauczyciele i uczniowie naszej Szkoły w ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego czytają utwory polskich twórców.
Zachęcamy do delektowania się pięknem języka polskiego, uchwyconym w poetyckie wersy!
Rozpoczynamy ferie zimowe!
Odpoczywajcie, pamiętając o bezpieczeństwie.
Do zobaczenia w szkole 28 lutego!
Uczniowie klasy 8a już jakiś czas temu omawiali na lekcjach polskiego "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza, a na kolejnych lekcjach poznawali budowę artykułu prasowego. Jak można się domyśleć, doszło do fuzji... Proponujemy Wam pięć artykułów prasowych, napisanych przez: Natalię, Kingę, Jacka, Zuzę i Artura. Mamy nadzieję, że pochwalicie wysiłki adeptów dziennikarstwa.
Czy można polubić bohatera lektury szkolnej?
Klasa 7b udowodniła, że tak, tworząc kartki walentynkowe dla wybranej postaci z "Balladyny" Juliusza Słowackiego.
Zapraszamy do przeglądu tej walentynkowej twórczości!
W ramach podsumowania pracy z lekturą "Mały Książę" klasa 7a stworzyla zakładki do książek. Znalazły się na nich motywy i sentencje z tej niezwykłej książki.
Pamiętajmy zawsze, że "dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu".
Dziś uczeń kl. 1b - mały wolontariusz z zabrzańskiego sztabu WOŚP zbierał datki do puszki. Wielka Orkiestra zagrała. Klasy I-III i pracownicy szkoły mieli okazję otrzymać pamiątkowe serduszko. 30 stycznia Wielki Finał, więc uczniowie klas starszych mają okazję włączyć się do akcji w niedzielę. W tym roku zbieramy na okulistykę dziecięcą. DZIĘKUJEMY:)
Nasza szkoła zakupiła 8 robotów sieciowych do informatyki i edukacji STEAM, czyli mBot2. Robot ten jest robotem edukacyjnym nowej generacji, zaprojektowanym z rozszerzonymi możliwościami, począwszy od podstawowego rozwiązania w szkołach średnich I stopnia, a skończywszy na szkołach średnich II stopnia i nie tylko. MBot2 jest zasilany przez CyberPi, edukacyjny mikrokontroler wzbogacony o możliwości sieciowe, wbudowane czujniki i wiele więcej. MBot2 jest przeznaczony dla uczniów do prowadzenia interaktywnych i inteligentnych lekcji, które są wciągające, zabawne i odzwierciedlają rzeczywiste aplikacje z najnowocześniejszymi technologiami, w tym robotyką, sztuczną inteligencją, IoT i Data Science. Dzięki ulepszonemu doświadczeniu w nauce kodowania mBlock, mBot2 umożliwia uczniom i nauczycielom rozpoczęcie od podejścia opartego na blokach i płynne przejście do kodowania obiektowego za pomocą Pythona, wszystko w tym samym środowisku.
W klasie 8 a i b na lekcji informatyki zostały roboty złożone i wypróbowano ich działanie. Natomiast klasa 6 przeprowadziła lekcję testową z użyciem mBot2.
Klasa 7a przeżyła klasowe szaleństwo włóczkowe! By pobudzić kreatywność i uspokoić emocje, uczniowie przyozdobili swoje ławki i krzesła różnokolorowymi włóczkami. W ten sposób wyrazili także swoją osobowość. Było dużo zabawy i relaksu.
Dzięki współpracy naszej szkoły z Poradnią Psychologiczno-Pegagogiczną nasi uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w dwugodzinnych zajęciach profilaktycznych „Jak sobie radzić ze stresem”. Podczas zajęć specjaliści Poradni omawiali z dziećmi sposoby konstruktywnego radzenia sobie ze stresującymi sytuacjami, których dzieci w ostatnim czasie niewątpliwie wiele doświadczyły. Rozmawiano także o tym, gdzie szukać pomocy i wsparcia w trudnych sytuacjach.
Trwa karnawał. W naszej szkole odbył się bal dla uczniów klas 1-3. Wodzireje w rytm muzyki prowadzili zabawę taneczną w naszej sali gimnastycznej, która na tę okazję przystroiła się girlandami, balonami i łańcuchami zrobionymi przez uczniów. W czasie balu uczestnicy rywalizowali w konkursach i zabawach, wygrywając drobne nagrody. Wszyscy świetnie się bawili! Dzieci w swych fantastycznych strojach i przebraniach były nie do poznania! Kogo tam nie było: zwierzątka, owady, piraci, królewny i wróżki, a nawet policjanci i antyterroryści. Był też więzień i lekarz! Niesamowite stylizacje, makijaże i pomalowane twarze! Bal zwieńczyła koronacja króla i królowej balu. Pod uwagę brano nie tylko strój, ale też umiejętność i chęć do radosnej zabawy. Królowa to uczennica klasy 2a, król to uczeń klasy 1b. Zostali koronowani, otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. W czasie przerw we wspólnej zabawie w hali każda klasa odpoczywała w swojej sali lekcyjnej. Klasy zamieniły się w kawiarenki, a w każdej znalazły się ciasta, ciasteczka, napoje i smakołyki, w większości pieczone i przygotowane przez mamusie, babcie, a może i przez tatusiów? Na koniec spadł na uczestników deszcz tęczowych baniek, które w jednej chwili stworzyły magiczną, niezwykłą atmosferę. Szkoda było kończyć zabawę! Ale cudownie, że była, a dzieci mogły się razem radośnie wybawić! Niech żyje bal!
W świątecznym nastroju klasy siódme udały się do Teatru Nowego w Zabrzu na spektakl "Opowieść wigilijna".
Przedstawienie okazało się naprawdę niezwykłe! Niesamowita scenografia, fantastyczna oprawa muzyczna, doskonała gra aktorska, łzy wzruszenia i śmiech - oto, co spowodowało, że polecamy "Opowieść wigilijną" każdemu, kto jeszcze jej nie widział w zabrzańskim teatrze.
Warto zobaczyć!
Powered by aSc EduPage