Zapraszam do modułu Ekolgia, w którym znajduje się relacja ze spotkania z funkcjonariuszamu Izby Celnej w Katowicach na temat konwencji CITES.
Sylwia Kot
Zapraszam do modułu Ekolgia, w którym znajduje się relacja ze spotkania z funkcjonariuszamu Izby Celnej w Katowicach na temat konwencji CITES.
Sylwia Kot
Walczymy o tytuł:
"NAJBARDZIEJ PRZEDSIĘBIORCZA KLASA W SZKOLE"
Zadanie 1
Do 5 grudnia każda klasa przygotuje świąteczny wieniec, którym ozdobi drzwi swojej klasy (od strony korytarza).
Zadanie 2 (zadanie indywidualne)
Do 12 grudnia należy przygotować plakat promujący nasz szkolny kiermasz.
Zadanie 3
Przygotowanie stoiska kiermaszowego:
19 grudnia klasy I-III
21 grudnia klasy V-VI.
Ilona Wałeczek
Rodzice i Dzieci!
Szkolne Koło PCK i Klub Wiewiórka organizuje zbiórkę odzieży dla dzieci i dorosłych, zabawek i słodyczy, żywności długoterminowej (np. kasza, ryż, budyń, itp.) . Miej dobre serce! Pomóż innym! Bądź wrażliwy! Ty tez możesz kiedyś potrzebować pomocy z powodu trudnej sytuacji życiowej. Akcja trwa do 2 XII.
Możesz zostać członkiem PCK wpłacając składkę roczną w wysokości 3 zł TYLKO 3 zł ! do opiekuna SK PCK (dotyczy to dzieci z klas IV-VI). Otrzymasz wtedy książeczkę członkowską.
opiekun SK PCK Agata Hasik
Olivia Klabis, Basia Kroworz i Jacek Krzywicki reprezentowali szkołę w miejskim konkursie recytatorskim w języku angielskim dla uczniów klas III-III "Once upon a time".
Jacek zajął trzecie miejsce. Gratulacje!
Uczniowie klasy III a wzięli udział w Miejskim Konkursie Wiedzy Przyrodniczej.
Natalia Różycka zdobyła II miejsce, a Michał Swolek - III.
Gratulejmy!
Dnia 04. 11. 2016 r odbyła się uroczystość pasowania uczniów klasy Ia na członków społeczności Szkoły Podstawowej nr 26 im Rodła. Dzieci przedstawiły program artystyczny dla swoich starszych kolegów i koleżanek, rodziców i opiekunów oraz nauczycieli. Głównym punktem programu było pasowanie uczniów w wykonaniu Pani Dyrektor oraz ślubowanie na sztandar naszej szkoły.
Podsumowaniem uroczystości był słodki poczęstunek zorganizowany przez Radę Rodziców.
Pierwszoklasistom życzymy samych piątek i szóstek oraz wspaniałych kolegów i przyjaciół.
28 października w naszej szkole zagościł „duch elżbietański” a to za sprawą I Turnieju Szekspirowskiego. Szanowne jury w składzie: pani Danuty Kaczmarczyk, Kierownik Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Katowicach filii w Zabrzu, pani Jolanty Skorupy, Dyrektor Miejskiego Domu Kultury nr 2 w Zabrzu oraz pani Eleonory Kaczorowskiej, Dyrektor naszej szkoły, oceniało zmagania naszych młodych aktorów ze sztuką przez wielkie „S”. Efekt wysiłku młodych artystów przerósł wszelkie oczekiwania. Na scenie powiało dramatyzmem, komedią i humorem a nawet surrealizmem...
Przedstawiciele samorządów klasowych wspaniale i dystyngowanie prezentowali w czarnych strojach i białych kryzach jak na epokę elżbietańska przystało. Widownia i jury zostały oczarowane; poziom spektakli okazał się olśniewający.
Na pierwszym miejscu podium stanęły klasy V a i V b ex aequo. Drugie miejsce zajęły klasy
IV b i V c, trzecie miejsce zdobyły klasy IV a, VI a i VI b. Gratulujemy!
Aleksandra Chmielnicka, Aniela Jaworowska
Zapraszamy do modułu KULTURA, w którym pojawiła się nowa zakładka - KABARET.
Jesteś dobry z ortografii?
Chcesz pokazać, na co Cię stać?
Weź udział w Szkolnym Konkursie Ortograficznym
i zostań Szkolnym Mistrzem Ortografii!
Konkurs odbędzie się 16 listopada (środa)
na czwartej godzinie lekcyjnej w sali teatralnej.
Zgłoszenia - do 10 listopada – przyjmują nauczyciele języka polskiego:
pani Katarzyna Furgoł, Anna Krotofil i Marta Szczurek.
Miło nam ogłosić, że rywalizację w ramach zadania nr 2 wygrała klasa IVa, zdobywając maksymalną liczbę punktów! Gratulujemy!
Jednocześnie przedstawiamy wyniki wszystkich klas wraz z punktacją sumującą dotychczasowe dwa zadania. Prowadzi klasa Vb! Gratulacje!
Klasa |
Zadanie nr 1 |
Zadanie nr 2 |
Suma |
IVa |
5 |
11 |
16 |
IVb |
7 |
8 |
15 |
Va |
7 |
9 |
16 |
Vb |
8 |
10 |
18 |
Vc |
6 |
7 |
13 |
VIa |
8 |
8 |
16 |
VIb |
6 |
9 |
15 |
Zapraszamy do zadania nr 3:
Temat: Polonistyczna gra planszowa
Forma realizacji: gra planszowa z instrukcją
Termin realizacji zadania: do 2 grudnia 2016r. (włącznie).
Podpowiedzi i wskazówki:
Jedna klasa tworzy pod opieką wychowawcy (np. na godzinie wychowawczej) jedną grę planszową.
Grze należy nadać tytuł.
Gra powinna zostać przewidziana na co najmniej dwóch graczy.
Należy ustalić reguły gry i zapisać je w postaci instrukcji.
Tematyka gry jest dowolna, musi jednak wiązać się z językiem polskim.
Przykładowa tematyka gry:
- zasady i reguły ortografii/interpunkcji,
- postacie mitologiczne,
- znani pisarze i poeci,
- części mowy,
- części zdania,
- gatunki literackie/filmowe,
- terminologia związana z teatrem
- inne.
Grę wraz z instrukcją należy składać u nauczycieli języka polskiego: pani Anny Krotofil, Katarzyny Furgoł i Marty Szczurek.
Anna Krotofil, Marta Szczurek
24 października w Zabrzu odbyła się 15 jubileuszowa edycja ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Zabrze Małgorzaty Mańki Szulik.
Uroczystość rozpoczęła się happeningiem dzieci i młodzieży zabrzańskich szkół z Placu Wolności do Teatru Nowego. W teatrze odbyła się uroczysta gala podczas której nagrodzono szkoły i uczniów których prace zwyciężyły w konkursach kampanijnych. Otrzymaliśmy certyfikat uczestnictwa w kampanii dla koordynatora pani Wandy Orzechowskiej. Jednym z punktów programu gali był występ na scenie Teatru Nowego naszych uczniów – Kabaretu Szkolnego Niepokoju pod przewodnictwem pani Marty Szczurek. Uczniowie klas VI b i IV a zaprezentowali bardzo zabawne scenki profilaktyczne. Żałujemy, że wszyscy nie mogliście być tam z nami, bo było naprawdę super! Niestety ze względów organizacyjnych w uroczystości mogła brać udział tylko delegacja z każdej szkoły.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy okolicznościowej związanej z jubileuszem ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Wystawa mieści się w centrum handlowym Platan w Zabrzu, trwa do 30 października.
Nasza szkoła uczestniczy w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł od 2007 roku. Celem kampanii jest promowanie konstruktywnych postaw, zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla dzieci zachowań prospołecznych, jako alternatywy wobec wielu patologii, szczególnie picia alkoholu, zażywania narkotyków oraz stosowania przemocy. Co roku w naszej szkole organizowane są konkursy, zajęcia warsztatowe oraz różne akcje i przedsięwzięcia o tematyce profilaktycznej. Koordynatorem kampanii na terenie szkoły jest pedagog szkolny – Wanda Orzechowska.
Z radością informujemy, że 20 października naszą szkołę odwiedziła pani Bożena Szklarska-Nowak, córka pisarza Alfreda Szklarskiego. W czasie wizyty uczniowie klas szóstych zaprezentowali przedstawienie będące podsumowaniem innowacji pedagogicznej "Nakręceni na Tomka". Następnie w sali gimnastycznej Pani Szklarska - Nowak opowiedziała nam o swoim tacie, sposobach pracy nad kolejnymi tomami Tomka, oraz ogromnej wyobraźni autora. Zachęceni jej opowieścią uczniowie zadawali wiele ciekawych pytań związanych z twórczością Pana Szklarskiego, po czym wielu z nich poprosiło gościa o pamiątkowy autograf.
Nasza szkoła i uczniowie bardzo spodobali się Pani Bożenie, która obiecała, ze wróci do nas na wiosnę z nowymi ciekawymi opowieściami. Dziękujemy uczestnikom innowacji za wytężoną pracę i wspaniały występ!
Zapraszamy do fotoalbumu.
Obchody Dnia Edukacji Narodowej uświetnił w tym roku program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy IIIa. Młodzi artyści popisali się niemałym talentem wywołując na naszych twarzach uśmiech i zachwyt. Dziękujemy za ich trud i życzenia składane przez wszystkich uczniów.
Z przyjemnością pragniemy jednocześnie donieść, że pani Sylwia Kot, podczas uroczystej gali w Teatrze Nowym, została uhonorowana Nagrodą Prezydenta Miasta Zabrze. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Dyrektor Szkoły informuje, że dzień 14 października (piątek) jest wolny od zajęć eduakcyjno-wychowawczych. W świetlicy odbędą się nauczycielskie dyżury w godzinach od 6.30 do 16.30.
W tym dniu nie działa szkolna stołówka.
U w a g a !!!
Od dnia 26 października rusza na terenie naszej szkoły nowa edycja korepetycji koleżeńskich dla uczniów klas IV – VI. Zajęcia będą odbywały się co środę od godziny 1530 do 1630.
Osoby chętne do skorzystania z korepetycji koleżeńskich proszone są o wcześniejszy kontakt z pedagogiem szkolnym.
Ubiegłoroczne zajęcia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. Zapisane na nie były 22 osoby. Była też lista rezerwowa. Zajęcia odbywały się w dwóch salach. W jednej uczono się j. angielskiego oraz j. polskiego, natomiast drugą salę zajmowały osoby uczące się matematyki. Starsi uczniowie z gimnazjum i liceum, pomagali młodszym koleżankom i kolegom w odrobieniu lekcji, tłumaczyli trudne zagadnienia, przygotowywali do sprawdzianu lub pomagali w nadrobieniu zaległości. Uczniowie z Zespołu Szkół nr 10 przychodzili do nas bardzo licznie i chętnie. Czasami nawet, można się było uczyć w proporcji 1 uczeń na 1 „korepetytora„. Zajęciom towarzyszyła bardzo miła atmosfera. Można było zaobserwować też tworzenie się przyjaźni pomiędzy naszymi uczniami i ich starszymi koleżankami kolegami.
pedagog szkolny – Wanda Orzechowska
Pomysł na wprowadzenie Światowego Dnia Zwierząt narodził się już w pierwszej połowie ubiegłego wieku. W roku 1931 we Florencji odbywała się konferencja ekologów, którzy właśnie w ten sposób postanowili zwrócić uwagę na problem gatunków zagrożonych wymarciem. Idealną datą wydał im się 4 października, dzień św. Franciszka z Asyżu, w religii chrześcijańskiej uznawanego za patrona zwierząt i środowiska. Dzięki temu kontynuowana jest idea troski o zwierzęta, szczególnie te najbardziej wrażliwe i zagrożone wyginięciem.
W naszej szkole rozpoczynamy coroczną zbiórkę darów dla zwierząt mieszkających w schronisku "PSITULMNIE". Bardzo proszę o przynoszenie:
- karmy suchej i w puszkach dla psów i kotów,
- makaronów, ryżu, kaszy,
- środków chemicznych (płynów do mycia podłóg, kafelek, naczyń),
- ręczników, kocy, niepotrzebynych przyborów np. obróżek, misek, szczotek do czesania zwierząt, kagańców.
Dary gromadzimy w klasach do końca miesiąca. Najbardziej aktywna klasa pojedzie do schroniska, aby w ramach wolontariatu pomóc w wyprowadzaniu zwierząt na spacer.
Powered by aSc EduPage