• Warsztaty języka niemieckiego

• Dziś  gościliśmy w naszej szkole doradczynię ds. dwujęzyczności z Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej, która przeprowadziła warsztaty językowe w ramach kampanii „Bilingua – łatwiej z niemieckim!”.

W spotkaniu wzięły  udział dzieci z klas 2, 3, 4  i 5 uczące się języka niemieckiego jako języka mniejszości narodowej. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach i animacjach, uczyły się nowych słówek, słuchały piosenki. Okazało się, że niemiecki można nie tylko usłyszeć, ale również posmakować. Uczniowie, aby rozwijać zdolności językowe, otrzymali  polsko-niemiecki magazyn “Keks”, a młodsze  klasy także  kolorowanki. Każdy z uczestników otrzymał także certyfikat udziału w tych zajęciach.  Na zakończenie Adam z klasy 5a w imieniu wszystkich uczniów podziękował Pani Danucie w języku niemieckim za przybycie i przygotowanie animacji językowych. Spotkanie miało na celu promocję dwujęzyczności wśród uczniów.

• Części mowy jako zwierzęta

• Jakim zwierzęciem mógłby być czasownik? A przyimek?

Problemem zajęła się klasa 8b w ramach powtórek do egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego. W grupach powstały m.in. rzeczownik-gąsienica, przyimek-ślimak, liczebnik-panda. Dokładnie opisane mają za zadanie przypomnieć się we właściwym momencie na egzaminie.

• Pokaz chemiczny

• Dzisiaj uczniowie klas 1-8 uczestniczyli w pokazach fizyko - chemicznych. Występ prowadzony był w sposób interaktywny, uczniowie brali udział w pokazie, dzięki czemu mogli więcej zapamiętać  i aktywnie pozyskać wiedzę. Wsród doświadczeń znalazły się : różnobarwne płomienie, chemiczna lokomotywa, ogniste tornado, łoże fakira, ciekły azot i chlorki potasu, strontu, litu i obowiązkowy wybuch.Pokaz był widowiskowy, ciekawy i zabawny.

• Lekcja poezji w terenie

• Wiosna, radość istnienia i "Stowarzyszenie Umarłych Poetów" jako inspiracja!

Klasa 7b wyruszyła dziś na lekcji języka polskiego na poetyckie łowy, szukając natchnienia do własnej twórczości w pięknie przyrody. Powstały poruszające utwory na temat natury, życia, samotności, ale też radości bycia razem. Carpe diem!

• Spotkanie z policjantami

• 25 kwietnia odbyło się w naszej szkole spotkanie dla uczniów klas I-III z dzielnicowymi IV Komisariatu Policji w Zabrzu. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi na temat bezpieczeństwa w drodze do szkoły i ze szkoły. Przestrzegano także dzieci przed kontaktem z nieznajomymi osobami. Ponadto rozmawiano na temat bezpiecznego zachowania w szkole, zwłaszcza podczas przerw lekcyjnych.

• Natura(lnie) w Zabrzu

• Przedstawiciele klasy 5a mieli zaszczyt reprezentować naszą Szkołę na gali podsumowującej projekt „Natura(lnie) w Zabrzu”. Idee, które przyświecały projektowi, to szerzenie wiedzy ekologicznej oraz promocja współpracy rówieśniczej i wymiana doświadczeń między pokoleniami.

Pani Sylwia Kot, jedna z koordynatorek projektu, w pięknych słowach przypomniała zabranym o roli owadów na naszej planecie. Każda szkoła, uczestnicząca w akcji, otrzymała dyplom oraz rośliny do przyszkolnego ogrodu kwiatowego.

Podczas spotkania odbyło się także podsumowanie konkursu na najciekawszy przepis na danie wegetariańskie. Mamy te przepisy zebrane w książeczce, która dostępna już u pani Oli. Możecie w niej sprawdzić, co jada nasza Pani Prezydent oraz Miss Polonia!

• Szkolne prezentacje 2022

• Ósmoklasiści wzięli dziś udział w Zabrzańskich Targach Edukacji "Szkolne prezentacje 2022". Mogli zaznajomić się z bogatą ofertą szkół ponadpodstawowych z Zabrza. Niedługo przed nimi ważny wybór dalszej ścieżki edukacyjnej. Trzymamy kciuki, by okazał się trafiony!

• Podsumowanie akcji Góra Grosza

•      Informujemy, że Samorząd Uczniowski zebrał, posegregował, zważył, popakował i nadał przesyłki w ramach akcji charytatywnej Góra Grosza. Uzbieraliśmy ponad 52 kilogramy monet, które dały szacunkową wartość 746,26 zł. Dziękujemy! Tak pięknie jest pomagać.

• Gotuj z klasą!

• 8b stanęła w szranki z drużynami ósmoklasistów z innych szkół podczas konkursu zorganizowanego przez Zespół Szkoł Spożywczych w Zabrzu. Zadania wymagały nie tylko wiedzy, ale i umiejętności konstruktorskich oraz kulinarnych. Oprócz dobrej zabawy, smakowitości gwarantowane!

• Jaka to lektura?

• Uczniowie klasy 6a mieli nietypową klasówkę z lektury. Musieli przekonać kolegów w klasie, że znają jej treść, używając rekwizytów zgromadzonych w pudełku. Czy wiecie, jaka to książka?

• Zwierzolubni

• Jesteśmy zwierzolubni i mamy na to certyfikat!

Dziękujemy Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt "Psitul mnie" za docenienie.