• Stypendium

•      Regulamin opracowano w oparciu: o ustawę z dnia 16 grudnia 2004 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z dnia 29 grudnia 2004 r.).

1. Szkoła może udzielić uczniowi stypendium o charakterze motywacyjnym zwane
          dalej stypendium za:
          a) wyniki w nauce,
          b) osiągnięcia sportowe.

2. Stypendium przyznaje się jednorazowo uczniom klas IV – VI po zakończeniu każdego semestru roku szkolnego.

3. Stypendium nie przyznaje się absolwentom Szkoły (na podstawie ocen uzyskanych na koniec roku szkolnego).

4. Stypendium nie może przekroczyć dwukrotności kwoty zasiłku rodzinnego.
          Stypendium zostaje przyznane w wysokości:
          - 75 % kwoty w/w – średnia ocen 4,76 – 5,00 (oceny co najmniej dobre) i co najmniej bardzo dobra ocena z zachowania
          - 100 % – średnia ocen powyżej 5,00 (oceny co najmniej dobre) i co najmniej bardzo dobra ocena z zachowania.

5. Dyrektor szkoły powołuje komisję stypendialną w składzie:

- pedagog szkolny

- przewodniczący,

- nauczyciel wskazany przez Dyrektora Szkoły,

- nauczyciele wychowania fizycznego.

6. Wniosek o przyznanie stypendium za wyniki w nauce lub osiągnięcia sportowe kieruje wychowawca klasy do komisji stypendialnej, która przekazuje wniosek wraz ze swoją opinią dyrektorowi szkoły.

7. Wniosek powinien być złożony w sekretariacie szkoły bezpośrednio po zakończeniu danego semestru nauki (roku szkolnego) nie później niż do tygodnia od zakończenia zajęć.

8. Stypendium za wyniki w nauce może uzyskać uczeń, który osiągnął:
          a. celujące, bardzo dobre, dobre wyniki w nauce,

b. średnią ocen równą i powyżej 4,76

c. co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania.

9. Stypendium za osiągnięcia sportowe może być przyznane uczniowi, który otrzymał celującą ocenę z wychowania fizycznego oraz co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania, a z innych przedmiotów ogólnokształcących nie posiada ocen niższych niż dobre i spełnił jeden z warunków:

a. uzyskał wysokie wyniki (I miejsce) we współzawodnictwie sportowym na szczeblu co najmniej miejskim,
          b. osiągnął indywidualne wartościowe sukcesy w różnych dyscyplinach sportu na szczeblu co najmniej międzyszkolnym.

10. Stypendium za wyniki w nauce lub osiągnięcia sportowe przyznaje dyrektor szkoły po pozytywnym zaopiniowaniu wniosku przez komisję stypendialną.

11. Posiedzenia komisji są protokołowane.

12. Dyrektor szkoły gromadzi dokumentację związaną z przyznawaniem stypendium o charakterze motywacyjnym.

13. Wysokość stypendium ustala dyrektor, po zasięgnięciu opinii komisji stypendialnej (wysokość stypendium zależna jest także od wysokości środków finansowych przekazanych na ten cel z budżetu gminy).

14. Wzór wniosku o przyznanie stypendium za wyniki w nauce lub osiągnięcia sportowe, a także wzór decyzji o ich przyznaniu stanowią załączniki nr 1 i 2 do niniejszego regulaminu.