• Rok szkolny 2023/2024

• Klasa 5a, wykorzystując klocki Korbo zakupione w ramach projektu Laboratoria Przyszłości, zbudowała różne budowle. Klocki Korbo rozwijają wyobraźnię przestrzenną, wspomagają logiczne myślenie, ćwiczą zdolności manualne oraz kształtują umiejętności społeczne.

Pociąg INTELINO

• Pociąg INTELINO wykorzystuje najnowszą technologię w dziedzinie robotyki, dzięki czemu można sterować nim zdalnie za pośrednictwem aplikacji lub stosować ukryte czujniki i tworzyć polecenia bezpośrednio na torach za pomocą Action Snaps czyli małych kolorowych kafelków. Czujniki koloru inteligentnego silnika nieustannie skanują tor, gdy pociąg jest w ruchu. A kiedy silnik widzi określone kolory, interpretuje je jako polecenia, które może wykonać.

Klasa 7 na  lekcji informatyki budowała i programowalna roboty z wykorzystaniem klocków LEGO Spike Prime i LEGO Spike Essential zakupionych w ramach Laboratorium Przyszłość. Uczniowie byli bardzo zaangażowani - przyjemne z pożytecznym

Uczniowie klasy ósmej podczas pracy, CLASSVR- zakupiony w ramach laboratorium przyszłości.

We piątek 12 stycznia klasa siódma brała udział w lekcji historii, na której zostały wykorzystane okulary VR, kupione w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”. Tematem przewodnim zajęć rewolucja przemysłowa. Uczniowie mogli wirtualnie zwiedzić parowóz, czy oglądać z bliska działający maszynę parową.

Uczniowie klasy 5b rozwijają nowe pasje. Zajęcia z fotografii odbyły się przy użyciu sprzętu fotograficznego (aparat, oświetlenie, statyw i inne), zakupionych w ramach projektu Laboratorium Przyszłości.

Klasa 1a sięgnęła dziś do zasobów naszego szkolnego Laboratorium Przyszłości  i wykorzystała  po raz pierwszy na swojej lekcji muzyki kolorowe bum bum rurki, które wspaniale kreują  zabawy grupowe oraz naukę gry zespołowej. Możliwości tworzenia muzyki są nieograniczone, a Bum Bum Rurki inspirują swoim dźwiękiem,  o czym przekonały się dzieci, które na zakończenie lekcji zagrały "Sto lat".