Deklaracja dostępności cyfrowej strony internetowej www.sp26zabrze.edupage.org

Szkoła Podstawowa nr 26 im. Rodła w Zabrzu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 04 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej www.sp26zabrze.edupage.org

Dane teleadresowe jednostki:

Szkoła Podstawowa nr 26 im. Rodła w Zabrzu,
          41-807 Zabrze, ul. Stanisława Ogórka 9,
          tel/fax.: (032) 271 50 53
          e-mail: sekretariat@sp26.zabrze.pl

Data publikacji strony internetowej: 2014-09-26

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2024-04-12

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 04 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń niektórych elementów min.:

• niektóre zamieszczone informacje są w postaci artykułów, linków zewnętrznych lub załączników, ewentualnie nie są wykorzystywane do realizacji bieżących zadań,

• część informacji w postaci załączników jest zamieszczona w postaci skanów, z uwagi na charakter informacji jaki jest niezbędny do publikacji,

• niektóre zdjęcia archiwalne z wydarzeń nie posiadają pełnych opisów alternatywnych

Ułatwienia na stronie internetowej:

Informacje na temat dostosowania strony znajdują się w na dolnym pasku strony internetowej.
          Menu dostosowania zawiera funkcje:

• nawigacja przy pomocy klawiatury

• wyświetlanie strony w jasnym kontraście

• powiększenie wyświetlanych fontów na stronie

• pomniejszenie wyświetlanych fontów na stronie

• zwiększenie czytelności fontów na stronie

• wyróżnienie linków

• wyróżnienie nagłówków strony

• powiększenie obrazu strony

Dostępność architektoniczna:

• Do budynku szkoły prowadzą trzy wejścia: główne (z jednym stopniem) oraz drugie (ze schodami); znajdują się od strony ulicy Stanisława Ogórka. Trzecie wejście prowadzi od sali gimnastycznej (aby dojść do szkoły łącznikiem, należy pokonać schody). Wszystkie wejścia do szkoły, są szerokie, dwuskrzydłowe i stanowią wyjścia ewakuacyjne.

• Na teren szkoły można dostać się również furtką od strony ul. Jana Brzechwy. Wejście główne jest ogólnodostępne w godzinach pracy szkoły. Na teren szkoły można wjechać samochodem po uprzednim powiadomieniu pracownika obsługi celem otwarcia bramy od strony ul. Ogórka

• Budynek liczy trzy kondygnacje oraz posiada strych i suterenę; korytarze każdego piętra zakończone są klatkami schodowymi. W szkole nie ma windy.

• W budynku nie ma dostosowań dla osób niepełnosprawnych.

• Na terenie szkoły nie ma parkingu dla samochodów osobowych. Pojazd można zaparkować na ul. Ogórka lub ul. Brzechwy.

• Do szkoły może wejść osoba z psem asystującym.

• W szkole nie ma możliwości korzystania z tłumacza języka migowego.

• Osobami uprawnionymi do udzielania informacji są pracownicy administracyjni oraz obsługi.

Informacje na temat procedury wnioskowo - skargowej:
          Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Osoba występująca może także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu itp. Żądanie powinno zawierać określone dane: osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania określonej informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest z określonych i uzasadnionych przyczyn możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie powinien poinformować o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa do zrealizowania, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do wskazanej informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do wskazanej informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, ewentualnie aplikacji mobilnej.

Data sporządzenia deklaracji: 2024-04-16

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez dyrekcję i administratora strony.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe osoby do kontaktu w sprawie dostępności strony:
          p. dyrektor Sylwia Kot
          e-mail: sekretariat@sp26.zabrze.pl